Doradca podatkowy
– prawo podatkowe

Doradztwo prawno podatkowe to jedna z kluczowym usług oferowanych przez naszą kancelarię adwokacką, skierowana zarówno do przedsiębiorców, jak i do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Radca prawny lub adwokat od spraw podatkowych to specjalista, który posiada szeroką wiedzę w zakresie postępowania podatkowego, kontroli skarbowej czy dobierania odpowiedniej strategii podatkowej.

Doradca podatkowy Radom – zakres świadczonych usług

Podstawową usługą w ramach doradztwa podatkowego jest analiza bieżących spraw z zakresu prawa podatkowego. Otrzymanie decyzji podatkowej, pisma z urzędu skarbowego czy zawiadomienia o rozpoczęciu kontroli podatkowej to tylko niektóre sytuacje budzące u podatnika lęk. Naturalnym jest więc szukanie pomocy u specjalisty. Radca prawny podatkowy zajmuje się również:

  • reprezentowaniem klienta przed organami podatkowymi,
  • strategicznym doradztwem podatkowym,
  • dopełnianiem formalności w imieniu klienta w ramach udzielonego pełnomocnictwa,
  • analizą przyjętej strategii podatkowej i jej korektą,
  • sporządzaniem opinii podatkowych,
  • sporządzaniem wniosków w imieniu klienta.

Radca prawny prawo podatkowe – kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Prawo podatkowe to jedna z dziedzin, w której osobie bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia trudno się odnaleźć. Wtedy też z pomocą przychodzi adwokat. Podatkowy problem jest w stanie rozwiązać po wnikliwym zapoznaniu się z dokumentacją. Doradzi, jakie kroki należy podjąć w dalszej kolejności, a niektóre czynności może wykonać w imieniu klienta w ramach udzielonego pełnomocnictwa.

Adwokat pomaga również w sytuacjach nagłych, na przykład gdy kontrola podatkowa zapuka do drzwi przedsiębiorcy lub podatnik otrzyma niekorzystną dla siebie decyzję. Przedsiębiorcy powinni zdecydować się na długofalową współpracę z doradcą podatkowym, mając na uwadze fakt, iż na co dzień zawierają wiele transakcji, a każda z nich wywołuje pewne skutki natury podatkowej. Ponadto w ich przypadku dobrym rozwiązaniem jest obranie strategii, która umożliwi zoptymalizowanie kwoty płaconych podatków.

Radca prawny – podatki nie będą już problemem!

Podatnicy często uważają, że w konfrontacji ze skarbówką są na przegranej pozycji. Nieznajomość prawa podatkowego i zmienność przepisów powodują, że samodzielnie  trudno jest poradzić sobie z niezrozumiałym pismem czy kontrolą skarbową. Warto zaufać profesjonaliście, jakim jest adwokat. Podatki to jedna ze specjalizacji kancelarii – analizujemy, doradzamy, reprezentujemy klienta i wspieramy go na każdym etapie kontroli, czynności sprawdzających czy toczącego się postępowania podatkowego.

Doradztwo podatkowe dla firm i osób fizycznych

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, odsuwając na bok strach czy negatywne emocje. Cechuje nas merytoryczne podejście do prowadzonych spraw. Skupiamy się na potrzebach klienta, jego preferencjach, a jednocześnie wskazujemy wszelkie możliwe rozwiązania. Przedsiębiorcom oferujemy współpracę długoterminową, której celem jest wypracowanie odpowiedniej strategii podatkowej na kolejne lata.