Kariera

Rekrutujemy na stanowisko

Młodszy prawnik (aplikant adwokacki/radcowski)

Poszukujemy do stałej współpracy w pełnym wymiarze czasu aplikantki lub aplikanta adwokackiego/radcowskiego (może być zaczynający aplikację w tym toku).

Jeżeli nie jesteś aplikantem, ale masz konkretne, praktyczne doświadczenia za sobą – też daj znać.

Oferujemy:

  • umowę o pracę, zatrudnienie w pełnym wymiarze, system premiowy;
  • możliwość pracy stacjonarnej w biurze w Radomiu bądź hybrydowej – 90% zdalnej (pozostałe 10% oznacza w tym przypadku zaznajamianie/fotografowanie akt spraw lub substytucje w sądach – i w takim przypadku będę preferował kandydatkę/kandydata z Warszawy lub okolic);
  • szansa rozwoju zawodowego pod okiem byłego prokuratora ds. gospodarczych przy bardzo ciekawych sprawach, w tym przestępstwach inwestycyjnych, skarbowych, korupcyjnych, obligacyjnych, sporach korporacyjnych – po obu stronach;
  • ekspozycja na Klienta – mikrokancelaria ma swoje zalety – to nie korporacja, gdzie przez 16 godzin robisz research, żeby potem nie dowiedzieć się, jaki jest ciąg dalszy sprawy. Możesz brać udział w spotkaniach czy kontaktować się z Klientem od dnia 0, a w sprawie będziesz uczestniczył(a) od początku do końca;
  • elastyczne podejście do godzin pracy, duża otwartość na szeroko pojęte kwestie i obowiązki rodzinne (mam 4 dzieci – wiem, co to znaczy, jeżeli musisz nagle jechać odebrać syna z przedszkola bo dostał gorączki, chcesz przywieźć córkę na godzinę do biura bo nie masz z kim zostawić itp. Jeżeli planujesz powiększenie rodziny, nie musisz się bać. Mamy XXI wiek, nie XIX…).

Obowiązki

  • analiza dokumentacji, przygotowywanie projektów rekomendacji dla Klienta;
  • przygotowywanie wszelkiego rodzaju projektów pism procesowych, w szczególności w sprawach karnych, ale też podatkowych, gospodarczych i rejestrowych;
  • research prawny;
  • zaznajamianie się z aktami spraw w sądach i organach;
  • udział w rozprawach i posiedzeniach sądowych oraz czynnościach procesowych (przesłuchania świadków, stron) w toku postępowań przygotowawczych, kontroli podatkowych i postępowań podatkowych.

Kwalifikacje

  • status aplikanta adwokackiego/radcowskiego (nie jest warunkiem niezbędnym, jeżeli możesz się pochwalić ciekawym doświadczeniem zawodowym);
  • mocne zainteresowanie prawem karnym (warunek konieczny), mile widziane pierwsze doświadczenia w tym zakresie;
  • zainteresowanie (a przynajmniej otwartość i chęć zdobywania wiedzy) i podstawowa umiejętność sporządzania pism procesowych w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego;
  • wiesz (albo bardzo szybko się dowiesz), jak złożyć pismo przez PRS czy KRZ, umiesz sprawdzić wszystkie osoby upoważnione do reprezentacji takiego tworu jak „Spółka z o.o. Sp.k.” albo czy spółka w 2018 roku złożyła sprawozdanie finansowe;
  • jeżeli mamy razem pracować, nie możesz robić wielkich oczu na takie słowa jak: „podatki”, „narażenie VAT na uszczuplenie”, „kryptowaluty” czy „postępowanie o zatwierdzenie układu”. Nie oczekuję, że będziesz wiedzieć wszystko i znasz szczegóły rozwiązań Ordynacji podatkowej, ale nie możesz się bać, tylko masz wiedzieć, gdzie znaleźć;
  • angielski min. B2 (warunek konieczny – okazjonalna praca z Klientami i prawnikami z innych krajów);
  • obsługa pakietów biurowych, Office 365 (Word, Excel – warunek konieczny) – w pierwszej kolejności spojrzę na Twoje CV – nie musi być przekombinowane, ale jeżeli nie jest ładne i czytelne, nawet go nie wysyłaj 🙂

Prosimy o przesłanie CV za pośrednictwem wiadomości LinkedIN lub mailem na kancelaria@szalaslegal.pl

Data: 06.11.2023

Pomagamy rozwiązać Twoje problemy

Współpracujemy z wiodącymi warszawskimi kancelariami prawnymi, w tym
w obszarze rynku kapitałowego, fintech, nieruchomości komercyjnych, podatków. Nie ma takich zleceń, których się boimy lub są dla nas zbyt skomplikowane. Przekaż swoją sprawę w dobre ręce.